sâmbătă, 25 decembrie 2010

Craciun alb

La 10:00 eram afara cu Felix


Dam la lopata


Pornim cu sania


Bunicii negociaza




Apoi intra "la jug"




Au obosit





Alb







Am pornit-o pe jos






Masina bunicului








Spre cabana, prin omat





Viscolul va imbraca in alb cabana




Ciresi albi dar nu de floare






20cm zapada, in crestere





Unde-i foc iese si fum




Sa intru la caldurica?


Il mai ajut pe bunic sa faca carare

Muncim cot la cot


Prin nameti




La caldura



Focul din soba

Geamuri aburite




Lampa cu gaz, vin fiert, om de ciocolata
Va dorim o iarna frumoasa tuturor!

4 comentarii:

Anonim spunea...

Vrem si noi la voi! Pare strasnica iarna voastra si se vede ca gazei ii prieste :-)
Va pupa nasa.

CARMEN spunea...

Primiti cu colinda?
http://www.youtube.com/watch?v=sGi72mhh0UM&playnext=1&list=PLB7102F653677FC4E&index=4
Craciun fericit!

Unknown spunea...

Ceska , frumos Craciun plin de zapada !
Benji-boy cred ca se simte foarte bine ! Imi place la nebunie poza in care este prin zapada cu caciula cazuta pe ochi !

Anonim spunea...

Excelente fotografii....parca vorbesc...superb peisaj , iar gaza e totala....flacau in toata regula!:-)